Előzmény: ITT!
Mint írtuk, átsuhant fejünkben az
a gondolatfoszlány, hogy a hetes osztályon, a legsúlyosabb betegeknél, azért
cserélik le a férfi személyzetet női ápolókra, s azért csökkentik le a betegek
gyógyszeradagját egyik napról a másikra, s változtatnak a bevett szakmai
gyakorlaton, mert jól jönne most a
tárgyalások finisében egy kis nővérverés, amiből hasznot húzhatnának…
A dolgozókat ért támadásokkal, a jogos önvédelmet hangsúlyozva lehetne az ápolók brutális fellépését, a betegveréseket elbagatellizálni…
Aztán elvetettük, bízva abban,
hogy ilyen galádságra csak nem képesek a vezetőink…
A közigazgatási hivatal
határozata alapján, drasztikus létszámcsökkentést kell elérni… Ennek több útja
lehetséges, az egyik, a felvételek szüneteltetése, a másik az intézményi
jogviszony megszüntetése… Ez utóbbi például megszűnhet, áthelyezéssel,
kiköltözéssel, illetve elhalálozással.
Harangozó Judit főorvosnőtől
tanultam – többek között -, ha a beteg
jól van, nem szabad változtatni a gyógyszeres terápiáján. Sőt, még a régi
gyógyszereit is érdemes meghagyni neki, annak ellenére, hogy ma már jóval
korszerűbb készítmények is léteznek.
Egyre több esetet hallani, indokolatlan
terápiamódosításokról az intézetben. Illetve elmaradnak az indokoltnak tűnő
terápiamódosítások, melyek a betegek kompenzált állapotának
eléréséhez elengedhetetlenül szükségesek volnának. Ezek nem az árváltozások
miatti módosítások. Itt a terápiamódosítás, kifejezetten, a gyógyszeradag csökkentését
jelenti. Drasztikus
csökkentést. Az egyik következménye, hogy az eddig nyugodt beteg
zaklatottá, agresszívvé válik, és nem kap segítséget… Egyre többen köszönhetik
ennek, állapotrosszabbodásukat, mely nagyon nehezen kezelhető, hiszen dupla
terhet jelent a beteget közvetlenül ellátók számára. Nemcsak az agresszív
betegek száma nő meg, amit pluszba kell kezelni, kivédeni, adminisztrálni, hanem
a többi beteget is meg kell védeni, miközben el kell őket is látni… A gyengébb
nem védelme automatikusan elvonja a figyelmet, a bajbajutott (megtámadott)
kolléga is segítségre szorul… Ráadásul a munkatárs is feszült lesz, amitől
mindenki még feszültebb lesz…
Mindezek azért történhetnek meg,
mert az intézményi hierarchiában a felettük állók nem
teljesítik a munkavállalói kötelességüket, és nem képesek megfelelni a minimum
szakmai elvárásoknak és követelményeknek sem.
A terápiamódosítások másik következménye lehet, az elhalálozás. Többeknek feltűnt, hogy a hirtelen
elhalálozások közvetlen a drasztikus terápiamódosítás után következnek be. Ezúttal
azonban a halál oka nem szívmegállás volt, hanem tüdőgyulladás… Ez
még a laikus dolgozóknak is szemet szúr.
Lásd még: ITT!
Lásd még: ITT!
Nem értem. Vagy ha igen, az
nagyon rosszat jelent…
Levélküldés: ITT! Az utolsó döfés: ITT!
"Mert megérdemeltem!" Facebook





