Én úgy gondolom, hogy a Whopper
és Schauma, valamint a DJuice világában előfordulhat az, hogy összekavarodik az
ember és pillanatnyi zavarában elejt egy-két nyelvtani hibát. Ezzel a magyar
nyelvvel ráadásul meg is vagyunk áldva, nincsenek egyszerű szavaink, mint
például az elronthatatlan OK. Nyelvünk sajátossága, hogy vannak olyanok, akik
akkor érnek képességeik csúcsára, mikor leírják azt, hogy - "magas szintű szakmai munka" (ITT!) -. Ez után
óhatatlanul megindul a hanyatlás, és szókincsük amilyen arányban gyarapodik szleng
és argó szavakkal, oly mértékben törlődik az, amit a magyar nyelvből merítettek
egykoron. Eleinte
csak a kritikusok értenek az apró jelekből, később azonban, amikor
tudatlanságuk háromszor (3) két (2) méteres plakáton bizonyítja számunkra, hogy
a szellemi leépülés visszafordíthatatlanná vált, mások is elfordulva kacagnak a
"magas szintű
szakmai munkán" (ITT!). Ne
nehezteljenek rájuk, gondoljanak csak bele, hogy önök hányszor röhögtek mások
kárán. A világ már csak ilyen.
Sokan tudják, hogy én a
megoldások, az ésszerű megoldások embere vagyok. Tudnék javasolni egy hatékony módszert.
Mikor a jövőben hasonlóan komoly nyelvtani, és egyéb kihívással szembesülnek,
bizonytalanságukat osszák meg másokkal. A
lakók döntő többsége tudni fogja a helyes választ, és szívesen a
segítségükre siet. Éljenek a lehetőséggel! Szerintem csak így garantálható,
hogy a csoportjuk továbbra is "magas szintű szakmai
munkát" (ITT!) tudjon végezni!
Levélküldés: ITT! Az utolsó döfés: ITT!
"Mert megérdemeltem!" Facebook




