2011. június 11., szombat
2011. június 10., péntek
Köztünk élnek, és irányítanak…
A pszichopata kevés érzelmet mutat önmagán kívül bárki iránt. Erős
hajlamot mutat a hazudozásra. Vakmerő, kalandvágyó, és tehetséges szélhámos,
aki könnyedén manipulál másokat, és nem érez bűntudatot, ha fájdalmat,
szenvedést okoz másoknak.
Az antiszociális személyiségű
emberek kevés felelősségérzettel, fogyatékos erkölcsi érzékkel rendelkeznek,
így nem törődnek másokkal. Viselkedésüket
elsősorban szükségleteik irányítják, lelkiismeretük hiányzik. A pszichopata kevés érzelmet mutat önmagán
kívül bárki iránt, nem érez bűntudatot, ha
fájdalmat, szenvedést okoz másoknak.
Erős hajlamot mutat a hazudozásra, vakmerő izgalmakat, kalandokat keres,
veszélyérzete és büntetéstől való félelme csekély. Mivel könnyedén manipulál
másokat, "tehetséges" szélhámos: akár házasságszédelgőként, akár üzleti
ügyekben képes "nagyszabású manőverekre". Ügyesen kelti a hatékonyság
és őszinteség látszatát munkainterjúkon, ám a megszerzett állás megtartására azonban már
többnyire képtelen.
Az antiszociális személyiségre jellemző a rendkívül
gyenge frusztrációs tolerancia,
ami azt jelenti, hogy az egyén képtelen örömszerző tevékenységét elhalasztani -
a "normális" személyiség vágyainak kielégítését már igen korán
megtanulja későbbre halasztani.
Nyugtalansága, kalandkeresése,
impulzivitása miatt gyakran eladósodik, elhagyja családját, bűnügyekbe keveredik - korábban a pszichopátia fogalmát szorosan összekapcsolták a bűnözéssel.
Ha lebukik, megbánása nagyon meggyőzőnek tűnik, gyakran kap új esélyt, azonban amit mond, egyszerűen nincs összefüggésben érzéseivel,
cselekedeteivel.
Az antiszociális személyiség további jellemzői:
- simulékonyság, felületes
kedvesség, báj,
- egocentrikus, nagyzásos önértékelés, szeretetképtelenség,
hajlam az unalomra,
- kóros hazudozás, csalás,becsület, szégyenérzet
és empátia hiánya,
érzelmek szegényessége,
emocionális mélység hiánya, másokkal való törődésre
való képtelenség, "parazita" életstílus,
- promiszkuitás (gyakori partnerváltás) a szexuális kapcsolatokban,
- jó intellektus,
- több házasság, zavaros családi élet,
- reális, hosszú távú tervek
hiánya.
Forrás: ITT!
"Mert megérdemeltem!" Facebook
2011. június 9., csütörtök
A harangok az igaz emberekért szólnak!

Igazgatónknak!
Tegnap ismét bebizonyította, képtelen arra, hogy az igazságot
képviselje! Elrendelte a értekezlet szünetet (bizonyára azért, hogy a fél óra alatt úgy is mindenki
siet haza, mert van aki éjszakás volt, van aki éjszakára megy, és van
akinek megy a busza, avagy a vonata), csak azért, hogy véget vessen az ön számára kínos összejövetelnek! Ezt szépen megoldotta! Mit ígért? Teljes támogatását! Ez is már eleve hazugság volt! A munkaértekezlet a szakszervezet elnöke kérésére lett összehívva, aztán ön, valamiért a visszájára fordította azt! (Nem meglepő, de kicsit árulkodó.)
A másik! Nem a blog miatt van az intézetnek rossz híre (a vezetők tettek ezért, rendesen). Megkérhetném, hogy ha még egyszer megemlíti Uray Erzsébet nevét - mivel őt negatív színben tüntette fel - akkor legyen szíves, azt csupa nagybetűvel mondani!
Más. A mondandója semmit nem ért! Miért nem kezdte el cáfolni azokat az állításokat amit hallott, illetve itt olvasott? Pl.: Önért nem fizettek egy fillért sem, nem történtek csalások stb.! Ezen fog elcsúszni, tudja ön is, és mi is! Semmi konkrétumot nem említett, nem cáfolt. A felszólalása elégtelen!
............................. is mondta a valótlant! Szinte mi restelltük, ennyi hazugság, hogy fér ki a száján? Nem tud adni az intézet szociális támogatást? Mióta tartozik a kártyapénz ide? Útiköltség térítés? Ha jól belegondolok, már felvették 5 évre előre! ............................. is és a teljes vezetőség is! Amit a dolgozók kapnak, azt nem lehet átcsoportosítani? A 2009-es vásárlási utalványokat is megpróbálta elvenni a dolgozóktól! Dologi kiadásra akarta átcsoportosítani! Mindez csak azért, hogy az önök jóvoltából keletkezett hiányt pótolni tudják! Hála Istennek ez nem sikerült! De mi az ami sikerült? Nagyon sok minden, amivel megrövidítették a dolgozókat! Mindenre fény fog derülni.
Nagyon remélem, a mostani ellenőrzés is kiszúrja a csalásokat! Szociális keretből való foglalkoztatás? (Majd segítünk nekik egy kicsit.) A raktárosunk fizetését ebből a keretből biztosították! Mit végzett? Az első perctől kezdve azt, amiért az intézet megkapta a bérkeretet! A mostani pénzügyi csoportvezetőt is ennek a keretnek a terhére vették fel, no és láss csodát, a kezdetektől, azt a munkát végzi, amit most! Ezért is megkapták a bérkeretet! Sorolhatnám, de most nem teszem.
Térjünk vissza a raktároshoz. Jó párszor degeszre zabálták magukat a vezetők amikor ez a nő sütött, főzött nekik! Hol otthon, hol a mosodában, persze munkaidő alatt, marhapörkölt, palacsinta, stb. No és, hogy megemlítsem a töménytelen süteményt! Önöket így (is) meg lehetett vásárolni!
Itt van már a nyár, és én bízom benne, hogy nem sokáig fognak napozni, mert olyan helyre kerülnek, ahova nem süt be a nap!
A másik! Nem a blog miatt van az intézetnek rossz híre (a vezetők tettek ezért, rendesen). Megkérhetném, hogy ha még egyszer megemlíti Uray Erzsébet nevét - mivel őt negatív színben tüntette fel - akkor legyen szíves, azt csupa nagybetűvel mondani!
Más. A mondandója semmit nem ért! Miért nem kezdte el cáfolni azokat az állításokat amit hallott, illetve itt olvasott? Pl.: Önért nem fizettek egy fillért sem, nem történtek csalások stb.! Ezen fog elcsúszni, tudja ön is, és mi is! Semmi konkrétumot nem említett, nem cáfolt. A felszólalása elégtelen!
............................. is mondta a valótlant! Szinte mi restelltük, ennyi hazugság, hogy fér ki a száján? Nem tud adni az intézet szociális támogatást? Mióta tartozik a kártyapénz ide? Útiköltség térítés? Ha jól belegondolok, már felvették 5 évre előre! ............................. is és a teljes vezetőség is! Amit a dolgozók kapnak, azt nem lehet átcsoportosítani? A 2009-es vásárlási utalványokat is megpróbálta elvenni a dolgozóktól! Dologi kiadásra akarta átcsoportosítani! Mindez csak azért, hogy az önök jóvoltából keletkezett hiányt pótolni tudják! Hála Istennek ez nem sikerült! De mi az ami sikerült? Nagyon sok minden, amivel megrövidítették a dolgozókat! Mindenre fény fog derülni.
Nagyon remélem, a mostani ellenőrzés is kiszúrja a csalásokat! Szociális keretből való foglalkoztatás? (Majd segítünk nekik egy kicsit.) A raktárosunk fizetését ebből a keretből biztosították! Mit végzett? Az első perctől kezdve azt, amiért az intézet megkapta a bérkeretet! A mostani pénzügyi csoportvezetőt is ennek a keretnek a terhére vették fel, no és láss csodát, a kezdetektől, azt a munkát végzi, amit most! Ezért is megkapták a bérkeretet! Sorolhatnám, de most nem teszem.
Térjünk vissza a raktároshoz. Jó párszor degeszre zabálták magukat a vezetők amikor ez a nő sütött, főzött nekik! Hol otthon, hol a mosodában, persze munkaidő alatt, marhapörkölt, palacsinta, stb. No és, hogy megemlítsem a töménytelen süteményt! Önöket így (is) meg lehetett vásárolni!
Itt van már a nyár, és én bízom benne, hogy nem sokáig fognak napozni, mert olyan helyre kerülnek, ahova nem süt be a nap!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


