2011. május 25., szerda

A nap első, "fontos" kiskunhalasi híre


"Kiskunhalas - Gyorsított eljárásban 120 ezer forintra büntetett a Kiskunhalasi Városi Bíróság egy 21 éves prostituáltat, aki kedden az 55-ös főút mentén kínálgatta bájait az autósoknak.
 
A 21 éves baksi nő kedden az 55-ös főút mellett, Kisszállás külterületén „vadászott" az autósokra, amikor a járőrök rajtakapták, majd őrizetbe vették. A nővel szemben - a korábban elkövetett két tiltott kéjelgés elkövetésével együtt - a Kiskunhalasi Városi Bíróság 120 ezer forintos pénzbírságot szabott ki, majd szabadon bocsátotta." Délmagyar (2011.05.25 10:23)


Hol van a média-össztűz?!


1. Mennyit költöttek a sajtó-napra? (Nem hisszük, hogy hozott szendvicset evett Bányász és Rauch Úr, valamint a médiasereg.)

2. Hány TV társaság, rádióadó és sajtóorgánum volt jelen? (Elég csak tucatban megadni.)

3. Hol az országos, "tisztázó" híranyag? (Leszámítva a házi beszállítót)


Levélküldés: ITT!                   Az utolsó döfés: ITT!
"Mert megérdemeltem!"            Facebook
"Nekünk nincsenek titkaink, nincsenek kínos kérdések." (Rausch Sándor)

HOL A PÉNZ?!


BAON - Forrás: ITT! 

"A bíróság majd eldönti, hogy mi történt, és mi nem történt az intézményben."



A video minőségi (nem a tartalomra gondolunk) változata letölthető: ITT!

2011. május 24., kedd

CSÁBÍTÁS


Nagyításért kattints a képre!


SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ

Nagyításért kattints a képre! 

A MÉDIASZTÁR PAP



Nem telt el sok idő, hogy az új vezető is megbukjon. Persze csak képletesen, a valóság most is más. Ő nem fog lemondani, mert nagyon magasra teszi a mércét, és saját(os) látása szerint mindig, mindenhol sikerül felette maradnia. Emlékeztetőül, a foglalkoztatósokat magasztalta fel egykoron, és valljuk be igaza lett! Az tényleg magas, ami ott folyik…

Böngészem a híradásokat, és mindenhol ugyanarra bukkanok. A széttört kezű beteg, nem elég, hogy támadott, szabályosan kiprovokálta a brutális leszerelést is. Ne gondoljanak rosszat, de azért nekem beugrik a jól ismert képsor, mikor október 23.-án egy civilt öt rendőr ver, rugdos, fúj le gáz-spray-vel. Biztos megvolt rá az okuk…

Ismerem az ipart, azért merek bátrabban is írni. Van ismerősöm, aki néha egyedül vitt el egy kisebb zárt osztályt. Csodálattal néztem a gyors és hatékony munkáját. Egyedül volt és hozzászokott, hogy a saját erejével és tudásával kell gazdálkodnia. Nem volt, nem lehetett „lincselés”. Azt még hozzá kell tennem, hogy szakképzett volt, és még egynéhány egyéb papír is bizonyította, hogy erre a nehéz pályára termett.

Ma megváltozott minden. Amint történik valami, nekiindulnak a „kulcscsomósok”, és megelevenedik október 23., természetesen biztos megvan rá az okuk itt is… 

Az újabb friss hír, más részletet is közöl. A megvert lakó Michael Jackson-nak szeretett volna levelet írni. Emberek! Így kell ezt?! Tisztességesen már nem is lehet? Világgá kürtölni, és nevetségessé tenni az egyszerű ember szánalmas nyomorát? Lejáratni, porig alázni és összetörni? Hol van ilyenkor a Biblia? Isten, a szépen szóló beszédet nem azért adja szolgáinak, hogy gunyoros okoskodásra legyen használva. Nem nagy kihívás átgázolni egy beteg ember lelkén, miért teszik mégis? Holnap elmondhatják, hogy az áldozatnak korpás a haja, hiányos a fogazata, és lábgombája is van. Bulvárra éheznek? Tudjuk, mi a lételeme az új igazgatónak. Amikor a mikrofonok elé áll, lénye átalakul, és ami emberi, abból cinikus árulás, ami szakmai, abból számító köntörfalazás lesz. Az áldozatul esett lakó sorsa pedig senkit sem érdekel, csak Michael Jackson. És a megbízott szónok kiszolgálja a médiát… 

Immáron felzárkózott az elődökhöz másban is, amikor ezt a kijelentést tette: "Nyomát sem láttam itt annak, mint amiket az intézménnyel szembeni vádakban megfogalmaznak."

Most már tudjuk, hányadán állunk.


Levélküldés: ITT!                   Az utolsó döfés: ITT!
"Mert megérdemeltem!"            Facebook

Pik Katalintól tanultam… IV.


  
Életünk és munkánk során számtalanszor kerülhetünk krízis helyzetbe. Ezt nem tudjuk kivédeni.
A krízis élmény gyakran kudarccal társul. Meg kell tanulnunk ennek helyes megélését.
Nem szabad a kudarcot veszteségként megélni, hanem kihívásnak kell tekinteni!


Levélküldés: ITT!                   Az utolsó döfés: ITT!
"Mert megérdemeltem!"            Facebook